فاطمه زرین آمیزی: کنکور دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۹۹ روز پنجشنبه مورخ ۲۶ تیرماه برگزار خواهد شد. به دلیل کرونا و با توجه به اقدامات و دستورالعمل های بهداشتی 40 درصد از مراکز امتحانی را نسبت به پارسال افزایش داده ایم و سال 99 امتحان در ۱۴۳ مرکز امتحانی برگزار خواهد شد.

سه دسته از افراد در شرایط کرونایی داوطلب در ازمون کنکور دکتری هستند:

او افزود: به دلیل گسترش ویروس کرونا داوطلبان به سه دسته تقسیم شده اند. یک دسته افرادی هستند که به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا هستند و در بیمارستان بستری اند. نام آن ها دست وزارت بهدشت است.  دسته بعدی افرادی هستند که با وجود ابتلا به ویروس کرونا، در قرنطینه منزل هستند. دسته اخر افراد داوطلبی هستند که به ویروس کرونا مبتلا نیستند و در صحت و سلامت کامل به سر می برند.

مدیریت روابط عمومی سازمان سنجش آموزش مرز و بوم اظهار کرد: بخشی از افراد داوطلب که به طور قطع به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در بیمارستان های سراسر کشور بستری شده اند، نامشان در دست وزارت بهداشت قرار دارد. وزارت بهداشت با هماهنگ شدن با سازمان سنجش، آمار و ارقام داوطلبان دکتری را در دسترس سازمان سنجش قرار می‌دهد. لازم است تا این دسته از داوطلبان زمانی که کارت ورود به جلسه در سایت سنجش قرار می‌گیرد، حتما باید به باجه رفع نقص رجوع کنند.

ارائه دادن گواهی بیمارستان از سوی داوطلب برای ثابت کردن ابتلا به ویروس کرونا ضروری است.

او اضافه کرد: در این شیوه لازم است تا داوطلب یا بستگان نزدیک و درجه یک با مدارک هویتی به باجه رفع نقص مراجعه کنند. نام های این افراد همزمان با پخش و توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان قرار داده می شود. در این زمان باید عکس کارت امتحان کنکور به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان که نشان از ابتلای داوطلب به کرونا است را به باجه رفع نقص ارائه دهند.

زرین آمیزی در ادامه اظهار کرد: بدین گونه سازمان سنجش و اموزش کشور از ارقام داوطلبانی که به طور قطع به بیماری کرونا مبتلا هستند و در بیمارستان بستری هستند، اطلاع پیدا می کند. با در نظر گرفتن تعداد افراد مبتلا به کرونا و با هماهنگی های صورت گرفته توسط وزارت بهداشت، امتحان کنکور در بیمارستان محل بستری داوطلبان برگزار خواهد شد. این عمل با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی صورت می‌گیرد.

همچنین زرین آمیزی گفت: دومین دسته از واطلبان که مبتلا به ویروس کرونا شده اند اما همچنان در قرنطینه خانگی هستند، باید عکس کارت امتحان به همراه تاییدیه و گواهی بمارستان هایی که مورد تایید وزارت بهداشت کشور است را به همراه خود داشته باشند. این تاییدیه نشان دهنده ابتلای قطعی این دسته از داوطلبان است. بدین شیوه یا خود فرد داوطلب یا بستگان درجه یک این افراد باید عکس کارت امتحان کنکور و گواهی پزشکی را به باجه رفع نقص تحویل دهند.

گواهی مبتلا به ویروس کرونا را به باجه رفع نقص کارت ورود به امتحان کنکور تحویل دهید

سخنگوی سازمان سنجش اظهار کرد: با این طریق سازمان سنجش و اموزش کشور از تعداد و ارقام داوطلبانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در قرنطینه خانگی به سر می برند اطلاع پیدا می کند. با توجه به تعداد این دسته از داوطلبان و با هماهنگ وزارت بهداشت در ک مرکز جداگانه نسبت به برگزاری امتحان کنکور این افراد اقدام می کنند. این عمل با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی صورت می‌گیرد و عوامل اجرا کننده هم به طور کامل توجیح شده اند.

او در مورد ان دسته از داوطلبان که در سلامت کامل به سر می برند اظهار کرد: با توجه به اینکه با مشکل شیوع بیماری کرونا روبرو هستیم. همه داوطلبان امتحان دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۹۹ باید از لحظه ورودی به مراکز امتحان تا لحظه خارج شدن از ان ماسک بزنند. زدن ماسک برای همه داوطلبان و عوامل اجراکننده ضروری می باشد. البته در صورتی که ماسک به همراه داوطلب نباشد، همکاری لازم با او صورت خواهد گرفت.

عوامل اجراکننده و مراکز امتحان کنکور دکتری در زمان کرونا افزایش پیدا می کند

زرین آمیزی گفت: با توجه به اینکه به سبب شیوع و گسترش بیماری کرونا، تعداد و ارقام عوامل اجراکننده برگزاری امتحان ها افزایش پیدا کرده است و دستورالعمل های بهداشتی به همه افراد گفته شده است. همه ی مراکز امتحانی قبل از برگزاری امتحان ضدعفونی خواهد شد. همه عوامل اجراکننده ماسک می زنند. همه ی عوامل اجراکننده که مسئول تفتیش بدنی و کنترل هویت داوطلبان است، گان، دستکش و ماسک به همراه خواهند داشت و ورقه های کارت هم ضدعفونی می‌شوند.

او ادامه داد: فاصله میان صندلی‌های امتحان هم به ۱.۶ متر بین هر داوطلب افزایش پیدا کرده است و بقیه دستورالعمل های ابلاغی هم اجرایی می‌شود.