طهرانچی بابیان این مقاله که قابلیت قصد بندی شهریه دانشگاه ازاد (شهریه متغیر) برای دانشجو یان موجود هست , اظهار کرد : وضعیت اخذ تسهیلاتی مثل وام را در سامانه ساجد برقرار کرده ایم .

محمدمهدی طهرانچی با حضور در یک برنامه تلویزیونی در خصوص ایرادات سامانه آموزشیار صحبت کرد و گفت : دانشجوها درین ترم در اولِ تعیین واحد مشکلاتی داشتند که در غایت پس از دو هفته سامانه به ثبات رسید و ۹۵ درصد دانشجوها یعنی بیشتراز ۴۹۴ هزار نفر نام نویسی کردند .

او با اشاره به این که ۵ درصد دانشجو ها در گزینش واحد ایراد دارا هستند که با پیام و تماس با واحدها در حذف و اضافه اختلال آنان نیز حل میگردد , خاطر نشان کرد : دانشجو ها زمان کارشناسی به صورت میانگین ۱۷/۴۵ واحد دریافت کرده‌اند .

مدیریت دانشکده آزاد افزود : دانشکده آزاد محلی اداره میشد و ما با فعال‌ساز‌ی سامانه آموزشیار ۷۰۰ میلیون داده را تجمیع کردیم .

 

 

طهرانچی در تشریح در رابطه طریق گذراندن دروس آزمایشگاهی در ترم تازه , خاطرنشان کرد : دانشجوها دروس آزمایشگاهی را در ۳ روز از صبح تا غروب در گروه‌های ۵ تا ۷ نفره طی می نمایند .

او با اشاره به این‌که فراگیری آنلاین را برای همین سال پیش گویی کرده‌ایم , خاطرنشان کرد : این سال ارتقا تمایل به علم آموزی در کالج آزاد را شاهد هستیم و بیشتراز یک میلیون و صد هزار دانش جو در سال تحصیلی نو خوا هیم داشت .

مدیر دانش گاه آزاد در رابطه پرداخت شهریه دانشگاه ازاد در ترم تازه تحصیلی خاطرنشان کرد : در سطح نخستین تعیین واحد , صرفا شهریه دانشگاه ازاد ثابت را گرفتیم و در سطح دوم که حذف و اضافه است در کنار جواز تقسیط‌هایی که به واحدها دادیم , بحث وام را جدی‌تر کرده‌ایم .

طهرانچی همچنین گفت که مطلب  قابلیت تقسیط شهریه متغیر برای دانشجو ها  وجود دارد صحت دارد و در این خصوص گفت : همینطور وضعیت اخذ تسهیلاتی مثل وام را در سامانه ساجد برقرار کرده ایم . نام نویسی در سامانه ساجد برای اخذ وام ( کمک تحصیلی ) هم استارت شده‌است .