به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ( مفدا ) , سو‌مین نشست هماهنگی اخذ وام خوابگاه داشنجویی از بانک عامل برای کامل شدن خوابگاه‌های نصفه تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور دکتر سیماسادات لاری نائب رئیس فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد .

لاری اذعان کرد : در تراز دانشگاه‌های علوم پزشکی مرز و بوم ۴۱ خوابگاه دانشجوی در دست ساخت موجود هست که با دقت به میزان موفقیت هر پروژه با نگاه به قابلیت و امکان کامل شدن ساخت خوابگاه طی یک‌سال اخیر , ۱۷ خوابگاه دارای شرایط موجود هست که ما در سعی هستیم طی 1سال آتی تکمیل و در اختیار دانشجو ها درخواست کننده خوابگاه قرار گیرد .

او بابیان این‌که در بودجه برای کامل شدن و ساخت این خوابگاه‌ها هیچ منابعی در لحاظ گرفته نشده و این پروژه‌های خوابگاه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی دربین ۱۰ تا ۹۰ درصد ترقی فیزیکی داشته‌اند , افزو : بر این پایه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بدین مورد ورود پیدا کرد که چرا علی رغم وجود این تعداد خوابگاه در دست ساخت روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی توانا به انجام اقدامی برای کامل شدن این پروژه‌ها نیستند؟

نائب رئیس فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این که در ادامه عملکرد انجام شده پیمان ارائه وام‌هایی را از سمت بانک‌های عامل برای پیشبرد ساخت و کامل شدن این خوابگاه‌ها گرفته‌ایم , اظهار کرد : به همین علت نشستی با رؤسا , معاونان فرهنگی و دانشجویی و توسعه و گسترش و رئیس منابع دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد که وضعیت کامل شدن ساخت خوابگاه دانشجویی تا 1 سال آتی سنجیده شود .

او خاطر نشان نمود : در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی این درخواست را داشته‌ایم تا شاخص خوابگاه‌های متاهلی ارتقا پیدا نماید و ساخت این خوابگاه‌ها در حق تقدم قرار گیرد . متاسفانه بعضی دانشگاه‌های علوم پزشکی از داشتن خوابگاه متاهلی برای دانشجوها متاهل خویش محروم می‌باشند که ما امید‌داریم این دانشگاه‌ها بتوانند تا انتهای سال موفق به ساخت واحدهای متاهلی برای دانشجو ها متاهل خویش شوند .

لاری اظهار کرد : دانشگاه‌های علوم پزشکی برای اخذ وام‌های خویش سؤالاتی دارا‌هستند که در‌این نشست‌ها سعی داریم این ابهامات را برطرف کنیم تا در زمان کمی که در اختیار داریم بتوانیم کامل شدن ۱۷ خوابگاه متبوع را با موفقیت پیش ببریم .

او با اشاره به انجام مذاکرات اول با بانک عامل , از اعلام آمادگی معاونت فرهنگی و دانشجوی وزارت بهداشت برای کامل شدن ۱۷ پروژه خوابگاه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی مرزو بوم خبر بخشید و اظهار داشت : همه موانعی که در مسیر دریافت وام‌های اعلام شده برای دانشگاه‌ها موجود است به عملکرد مسؤولان دانشگاهی برطرف خوا هیم کرد تا بتوانیم هر چه سریع‌تر کامل شدن این پروژه‌های خوابگاهی نیمه‌تمام را به اتمام برسانیم .

این جایگاه مسؤول به اهمیت ساخت خوابگاه‌های متاهلی اشاره نمود وگفت : تعداد خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌های علوم پزشکی مرزوبوم کافی نیستند و ما اکنون دارنده ۲۴ خوابگاه متاهلی و ۸۸۲ واحد متاهلی در مرحله دانشگاه‌های علوم پزشکی هستیم .