وزیر علوم در طی صحبت هایش بیان کرد که به طور قطعی از آغاز شهریور ماه ترم جدید آغاز خواهد شد.

دکتر منصور غلامی روز جاری در حاشیه بازدید از حوزه مصلای تهران در کنکور سراسری ۹۹ در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد : کنکور سراسری سال ۹۹ با اعتنا به شیوع بیماری کرونا در وضعیت ویژه‌ای برگزار شد و خوشبختانه کنکور با وضعیت بسیار قابل قبولی از دید رعایت پروتکل‌های بهداشتی , فاصله گذاری کافی میان صندلی‌ها و به کارگیری از ماسک برگزار شده‌است .

او اذعان کرد : امید داریم امتحان روز جمعه که با بیشترین تعداد داوطلب در تیم علوم تجربی برگزار شده‌است , به خیر و خوبی طی شود . برگزاری کنکور سراسری درین موقعیت نمونه‌ای از فعالیت جهادی و همدلی در میان دستگاه‌های متفاوت بوده است .

او خاطر نشان کرد : انگیزه کلیدی همه دست‌اندرکارانی که در زمینه‌ی برگزاری کنکور به ما یاری کرده‌اند , این بوده است که تصدی خاطر خانواده‌ها و داوطلبان حفظ شود و یکی‌از برنامه‌های سالیانه مرزوبوم که امتحان ورود به دانشگاه‌هاست در حالت قابل قبولی برگزار شود .

 

شهریور ماه زمان قطعی شروع ترم تازه دانشگاه های ایران

 

وزیر علوم اذعان کرد : نتیجه ها آخرین کنکور سراسری آخرها مهرماه ۹۹ اعلام خواهد شد و دانشگاه‌ها نام نویسی خویش را به شکل ویژه انجام خواهند بخشید و این سال بنا به وضعیت , نام نویسی به صورت مجازی خواهد بود . کارایی دانشگاه‌ها بر این است که در نیم سال بعدی قوانینی را آماده نمایند که پذیرفته شدگان تازه دانشگاه‌ها چندین هفته‌ای را در دانشگاه‌ها حضور پیدا نمایند و با موقعیت دانشگاه‌ها آشنا شوند و رابطه نزدیک تری با محل تحصیل داشته باشند .

غلامی همچنین گفت : تلاش می کنیم تا دانشجوهای جدید بتوانند در آبان ماه وارد دانشگاه شوند. همینطور پیشنهاد دادیم تا دانشجو یان در نیم سال اولیه ثبت نام نمایند و دانشجوها تعداد واحد درسی کمتری نسبت به سال گذشته تعیین نمایند تا بتوانند برنامه خودشان را مدیریت نمایند .

وی همچنین از این بابت امیدوارد بود که وضعیت کرونا ویروس در کشورمان بهبود پیدا نماید تا بتوان کلیه دانشجو یان در دانشگاه حضور پیدا کنند. .

وزیر علم ها خاطر نشان نمود : آغاز ترم تازه از ۱۵ شهریور ماه قطعی است و دانشگاه‌ها می توانند انتخاب واحد دانشجوها خویش را آغاز نمایند و چون ترم به صورت مجازی است , علم آموزی دانشجوها از ۱۵ شهریور رسماً شروع خواهد شد .