بر طبق گزارشی از  علی خاکی صدیق که خبر از همیاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به جهت بهبود هرچه سریع تر سرویس ها اینترنتی زیر نظر سامانه‌های دانشگاهی و آموزش الکترونیکی داد.

 

او با اشاره به خبر اعلام شده از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر طبق تخصیص بسته کادو ۱۲۰ گیگابایتی ویژه استادان دانشگاه‌ها اظهار کرد : در جلسه‌ای مشترک که هفته پیش  با وزرای علوم و ارتباطات برگزاینترنت ار شده بود، در این مورد تصمیم‌گیری و مقرر شد که از هیچ تلاشی برای تسهیل رابطه جامعه دانشگاهی در فضای اینترنت دریغ نشود .

 

نائب رئیس آموزشی وزیر علم ها ادامه داد : یکی مهم ترین چالش‌ها و مانع ها در مسیر ارایه آموزش‌های الکترونیکی , هزینه بالای اتصال به وب و ترافیک مورد مصرف بود. برای رفع و بهبود این نقص‌ در نیمسال تحصیلی قبل و با توجه به تعامل با وزارت ارتباطات , قسمتی از سامانه‌های آموزشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از ترافیک مجانی برخوردار شدند به‌گونه‌ای که تمامی داد و ستدهای داده ها از سمت استادان و دانشجو ها روی این سامانه‌ها به بدون‌پول صورت پذیرفت .

 

او خاطر نشان نمود : ضمن قدردانی از دقت وزیر ارتباطات و مسولین آن وزارتخانه , به دنبال همیاری گذشته , مقرر شد در نیمسال تحصیلی جاری هم همانند ترم پیشین , از این قابلیت و امکان بتوان برای تمامی سامانه‌های دانشگاهی بهره‌مند شد و فهرست این سامانه‌ها از طرف وزارت عتف در اختیار وزارت ارتباطات قرار گرفته است .

 

خاکی صدیق ادامه داد : همینطور مقرر شد وزارت ارتباطات سامانه‌ای را فعال‌ساز‌ی نماید که از این پس دانشگاه‌ها بتوانند به حالت بی واسطه داده ها سامانه‌های خویش و چه بسا سرورها و دیگر زیرساخت‌های مو جود یا این که ما یحتاج خویش را روی آن لود نمایند تا وزارت ارتباطات بی‌واسطه به آن‌ها خدمات‌رسانی نماید .

 

 

سامانه‌های دانشگاهی با اینترنت رایگان

 

خاکی صدیق در رابطه بسته بدون پول اهدایی به استادان دانشگاه‌ها هم چنین اعلام کرد : علاوه بر آنکه هرگونه ترافیک اینترنتی روی سامانه‌های دانشگاهی چه از طرف دانشجوها و چه از طرف استادان مجانی خواهد بود , بانک اطلاعات دردسترس از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات فراگیری عالی هم دردست وزارت ارتباطات قرار گرفته است که اعضای هیئت علمی بتوانند اخذ کننده این بسته اهدایی باشند .

 

او همچنین گفت :  به کارگیری از این بسته بنا به اعلام وزارت ارتباطات دارای شروطی است که از جمله آن‌که خط گوشی تلفن به اسم عضو هیئت علمی باشد و سعی داریم در گام‌بعدی بقیه مدرسان دانشگاه‌ها اعم از مدرسان حق التدریس را هم از این قابلیت و امکان بهره‌مند سازیم . برای این خواسته , توصیه شده‌است در سامانه‌ای که از طرف وزارت ارتباطات برای کامل شدن داده ها سامانه‌های دانشگاهی در درحال حاضر راه اندازی است , قسمتی هم برای کامل شدن و به‌روزرسانی داده ها کلیه مدرسان دانشگاه‌ها ایجاد شود .

 

نائب رئیس آموزشی وزیر علم ها با ابراز امیدواری نسبت به بهبود کیفیت ارتباطات اینترنتی دانشگاهی خاطر نشان نمود : سعی و ملازمت و همراهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخور تشکر است و امید‌وار‌یم در حین سال تحصیلی جاری شاهد دوام این همیاری برای بهبود کیفیت آموزش‌های الکترونیکی بر بستر وب باشیم .