دبیر کمیسیون انجمن های علمی کشور‌ ایران از همکاری انجمن های فعال با قوه قضاییه خبر داد و بیان کرد : انجمن های علمی مرزو بوم میتوانند نقش ویژه ای درخصوص نزاع با فساد داشته باشند .

محمد جلالی در گفتگویی با اشاره به دستورالعمل مدیر قوه قضاییه بر پایه ی به کارگیری از نهاد های مردمی اظهار‌کرد : قوه قضاییه دستورالعلمی را مبتنی بر استفاده زیر مجموعه های این قوه ; بخصوص بعضی معاونت ها اعم از معاونت پیشگیری از جرایم , معاونت توسعه و . . . از ارگان های مردمی و انجمن های علمی صادر کرده است که برای ما خبری بسیار خوشحال کننده و امیدآفرین بود .

محمد جلالی خاطر نشان کرد : ما ضمن استقبال از این مبادرت مسئولانه رییس قوه قضاییه , مراتب را به تمام انجمن ها اعلام و با قوه قضاییه , اداره بازرسی کل کشور و بعضی دیگر از معاونت های زیر مجموعه قوه قضاییه رابطه برقرار کردیم .

 

انجمن های علمی کشور در مبارزه با فساد

 

جلالی ضمن ابلاغ این مقاله که در این خصوص توجه ویژه ما معطوف به مساله مربوط به نبرد با فساد است , اذعان کرد : امروزه در حقیقت , فساد و نبرد با فساد , به دلایل متعدد یکی‌از سرخط های بسیار حیاتی مرزو بوم است و معتقدیم که انجمن ها می‌توانند در‌این بخش نقش آفرینایرانی جدی داشته باشند .

او تصریح کرد : به همین دلیل هم , انجمن های علمی  وزارت علوم کمیته ای تشکیل داده و از بعضی انجمن های فعال , برای شرکت کردن در آن دعوت به همکاری کردیم .

جلالی بابیان این که این اقدامات در واقع خدمتی به جامعه علمی است تا بتوان نقش انجمن ها را برجسته تر کرد , ادامه داد : از تمامی اجزا و بخش‌های مهم مملکت ; دستگاه های حاکمیتی و مسئولین سیاستگذاری و قانونگذاری تا دستگاه قضایی و سازمان های اجرایی استدعا میکنیم مارا درین دستور بسیار حیاتی کمک دهند تا ان شاء الله با رونق بخشیدن به بهره مندی از گنجایش انجمن های علمی  , شاهد نتیجه ها قابل توجه باشیم .