معاونت آموزشی وزرات بهداشت اعلام‌کرد : آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی در مورد مقرر اجرا مي شود و قابلیت و امکان تغییر‌و تحول در حین برگزاری این آزمون‌ها نیست .
معاونت آموزشی وزرات بهداشت , درمان و آموزش پزشکی راجع به آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی اطلاعیه ای صادر کرد .

در‌این اطلاعیه آمده است : «متاسفانه در روزهای اخیر شایعات و نقل ‌قول‌های بی‌اساس متعددی در مورد کنسل یا این که تعویق آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی در فضای مجازی و در بین دانشجو ها پخش شده است که موجب تشویش افکار دانشجو یان شده‌ است .

درخواست‌هایی نیز از سوی بعضی از دانشجو ها و تشکل‌های صنفی دانشجویی پیرامون این آزمون‌ها به معاونت آموزشی رسیده‌است که خواهان به تعویق افتادن این آزمون‌ها شده‌اند .

 

 آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی  چه زمانی برگزار خواهد شد

 

ضمن اعلام این مقاله که همه درخواست‌ها و نکته‌نظرات دانشجو یان به دقت ارزیابی شده و برای معاونت آموزشی وزارت بهداشت دوچندان دارای اهمیت است , به اطلاع دانشجو ها می‌رسد با اعتنا به این که هیچ تصمیم جدیدی درباره‌ی آزمون‌های ذکر شده گرفته نشده و فعلا قابلیت تغییر و تحول در حین برگزاری این آزمون‌ها با دقت به فرآیند دشوار و پیچیده آن نیست , تمامی آزمون‌ها در زمان اعلام شده پیشین برگزار خواهند شد .

از دانشجو ها میخواهیم به شایعات بی‌اساس منتشر شده در فضای مجازی دقت نکنند و خبر ها را از روش کانال‌های قانونی و روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت دنبال نمایند .

ولی با اعتنا به موقعیت مو جود بواسطه شیوع کرونا , از دست‌اندرکاران برگزاری این آزمون‌ها مراد شده تا حداکثر تسهیل درین امتحان ها با ملاحظه ضریب دشواری سوالهای و ساده تر کردن آن ها به کار آید تا کلیه دانشجو یان بتوانند فارغ از دغدغه در امتحان شرکت کرده و نتیجه مناسب را بگیرند .

همینطور برای اطمینان از حفظ تن درستی دانشجو ها , از مرکزها برگزاری امتحان خواسته شده است تا با رعایت کامل و دقیق و سخت‌گیرانه پروتکل‌های بهداشتی , حالت برگزاری این آزمونها را به طور تماما ایمن مهیا نمایند تا انشاءالله با رعایت هم زمان پروتکل های خویش مراقبتی بوسیله دانشجو ها , شاهد برگزاری موفق و ایمن این امتحان ها باشیم . »